كاتالوگ محصولات

از اين قسمت كاتالوگ محصولات را دانلود نماييد

 

دانلود كاتالوگ جك بازويي نايس - مدل وينگو

جك هاي بازويي

جك هاي بازويي جهت اتوماسيون درب هاي پاركينگي دو لنگه

موتور كركره

نيروي محركه درب هاي رول آپ يا كركره هاي برقي كه شامل انواع ذيل مي گردد:

آیا یادگیری در خواب واقعا ممکن است؟

نتيجه جديدترين بررسي علمي


بسیاری مدعی‌اند که می‌توانند در خواب، به شما مهارت‌های مختلف را بیاموزند. در حالی که از نظر علمی، چنین امکانی تایید نشده است. اما برای اولین بار،‌یافتن نشانه‌هایی از یادگیری در خواب، امیدهای تازه‌ای را ایجاد کرده است.

وقتی از خواب بیدار می‌شوید،‌ می‌توانید بوی قهوه‌ای را که به مشامتان می‌رسد بشنوید. اما اگر به خوابیدن ادامه بدهید هم باز بوی قهوه به مشامتان می‌رسد. در هر دو حالت، ‌ممکن است چیزی هم یاد بگیرید. در واقع به نظر می‌رسد که افراد می‌توانند وقتی در خواب هستند هم تداعی‌های بویایی تازه بسازند، یافته‌ای که نشان می‌دهد شاید واقعا در خواب توانایی یادگیری داشته باشیم.

به گزارش نیوساینتیست، اناتی ارزی از موسسه علوم وایزمن می‌گوید: «ما می‌دانیم که می‌توانیم در حالی که خوابیم،‌ اطلاعاتی را که در طول روز به دست آورده‌ایم در مغز خود تثبیت کنیم. اما تلاش برای آموزش موارد تازه با استفاه از کلام در زمان خواب تا به حال موفقیت‌آمیز نبوده است».

اما ارزی و همکارانش این‌بار روش دیگری را امتحان کرده‌اند. آن‌ها به جای کلمات از بوها استفاده کردند. در حالی که افراد شرکت‌کننده در مطالعه خواب بودند، گروه صداهای مختلفی را پخش می‌کرد که به دنبال هر صدا،‌ بوی خاصی هم منتشر می‌شد. محققین متوجه شدند که افراد در خواب، ‌درست مثل زمانی که بیدار هستند، ‌در واکنش به بوهای خوب و دلپذیر، عمیق‌تر بو می‌کشند و در واکنش به بوهای ناخوشاند،‌ سعی می‌کنند نفس‌های سطحی‌تری بکشند.

بعد از این مرحله،‌ تنها شنیدن صداها کافی بود که افراد نفس‌های عمیق‌تر یا سطحی‌تری بکشند، بدون این که از هیچ بویی خبری باشد. جالب اینجا بود که همین اتفاق در حالت بیداری هم تکرار می‌شد و افراد در بیداری، با شنیدن صداهایی که در خواب شنیده بودند،‌ تنفس متفاوتی داشتند. ارزی در این‌باره می‌گوید: «ما در حالت خواب، توانایی انجام کارهای زیادی را داریم، بیش از آن‌چه قبلا تصور می‌کردیم. این که بدانیم واقعا محدودیت ما برای یادگیری تا کجا است،‌ خیلی خوب است».

دونالد ویلسون از مرکز پزشکی لانگون متعلق به دانشگاه نیویورک که البته از محققین این مطالعه نبوده، در مورد نتایج به دست آمده و بینش تازه در مورد پردازش بوها بسیار هیجان‌زده است. وی می‌گوید: «ما فکر می‌کردیم که سیستم بویایی در طول زمان خواب از کار می‌افتد، اما این مطالعه نشان می‌دهد که برخی از اطلاعات نه تنها به مغز می‌رسد بلکه در آن‌جا باقی می‌ماند».

البته،‌ حتی تصور این که بخواهیم مثلا جبر را به زبان بوها ترجمه کنیم،‌ خیلی دشوار است،‌ اما ویلسون در ذهن خود استفاده‌های مفیدی از ایجاد تداعی‌های بویایی در طول خواب دارد. برای مثال ممکن است از این طریق بتوانند آموزش‌هایی را به افراد دارای اختلالات تنفسی بدهند، ‌مثلا افرادی که مبتلا به آپنه خواب هستند،‌ می‌توانند یاد بگیرند که با روی دادن نشانه‌های آن،‌ عمیق نفس بکشند.

 

منبع: خبرآنلاين / دوشنبه 06 شهريور 1391 - 20:40:00

پيش بيني قيمت دلار

دلار سال آینده گرانتر خواهد شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا، به احتمال بسیار زیاد در سال آینده میلادی نرخ بهره را افزایش خواهد داد که چنین اقدامی باعث تقویت بیشتر ارزش دلار در بازارهای جهانی خواهد شد. البته همین حالا هم وضعیت دلار در مقایسه با ارزهای مطرح جهان رو به بهبود است به خصوص که اقتصاد آمریکا طی سال ۲۰۱۴ در مقایسه با دیگر اقتصادهای بزرگ جهان یعنی چین، منطقه یورو و ژاپن بهترین عملکرد را داشته است.
اما افزایش بهای دلار در سال آینده برای برخی از کشورها مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه شاهد افزایش نرخ سود اوراق قرضه و کاهش ارزش پول خواهند بود چرا که سرمایه ها از این اقتصادها راهی اقتصاد آمریکا خواهند شد. دولت ها و شرکت هایی که به دلار وام گرفته اند نیز با گرانتر شدن دلار کار مشکل تری برای بازپرداخت وام ها خواهند داشت. تورم در اقتصادهای در حال توسعه افزایش خواهد یافت آن هم در شرایطی که رشد اقتصادی همچون گذشته جذاب نخواهد بود. کند شدن رشد اقتصادی در چین نیز خبر بدی برای صادرکنندگان نفت خواهد بود که همین حالا نیز به اندازه کافی نگران کسری بودجه در سال آینده هستند. در واقع به طور خلاصه می توان گفت که افزایش ارزش دلار در سال آینده اقتصادهای در حال توسعه را با مشکلاتی جدی مواجه خواهد کرد. همچنین افزایش نرخ بهره حتی برای بازار طلا نیز خبر ناخوشایندی محسوب می شود.

 

منبع: خبرآنلاين / شنبه 29 آذر 1393 - 08:39:18

گالری تصاویر

افراد آنلاين

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با ما در تماس باشيد

41 37 97 44 (021)

               42 37 97 44  (021)

               22 65 95 44 (021)

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تهران، بلوار فردوس شرق، خیابان ولیعصر، بن بست هفتم